Čištění klimatizace

Dezinfekce klimatizace ultrazvukem !

 

 Je to inovační zařízení pro čištění klimatizace osobních automobilů, zemědělských strojů, stavebních strojů a nákladních vozidel pomocí chemických látek. BACTOBAN je výkonné ultrazvukové zařízení pro osvěžení klimatizačních systémů a kabin vozidel, navržené tak, aby pomocí ultrazvuku rozprašovalo speciálně vyrobený dezinfekční roztok v podobě mlhy, jejíž částice mají 2 až 3 mikrony.

 

 

„Ultrazvuková“ metoda”. Druhý způsob čištění klimatizace a interiéru spočívá v rozprášení mlhoviny v kabině vozidla pomocí speciálního zařízení a detergentu, který slouží pro hubení mikroorganismů, vyskytujících se v systému. Jedním z těchto typů zařízení je ultrazvukový rozprašovač BACTOBAN. Princip fungování zařízení spočívá v přivádění čistícího/dezinfekčního roztoku na povrch piezoelektrického krystalu, který vysokofrekvenčními vibracemi (ultrazvuková frekvence – odtud název metody dezinfekce a také samotného zařízení) vytváří mlhu vznášející se nad ultrazvukovým měničem. Tato mlha (často označovaná jako kouř) je pomocí ventilátoru přiváděna k výstupnímu otvoru zařízení. Poté je pohlcena cirkulujícím vzduchem v uzavřeném oběhu kabiny a takto pronikne do všech míst, která vyžadují vyčištění (zejména výparník klimatizace) a tímto odstraní bakterie a nepříjemný zápach.

 

 

Velmi důležitá je tekutina, kterou použijeme. Na trhu můžeme najít mnoho specializovaných produktů s obsahem 5-30 % ethanolu nebo isopropanolu (mnohem méně než 70 %, jak doporučuje WHO), nicméně u nich nemáme žádnou jistotu, že se jedná o účinný antivirový prostředek, pokud tedy nesplňuje normu EN14476 nebo ještě lépe také normu EN16777. Důležité je, že normu a antivirové účinky (na viry typu COVID-19) splňují také kapaliny s nízkým obsahem ethanolu, ale obsahující jiné látky se širokým spektrem biocidní aktivity, jako jsou chloridy nebo aminy. Ty se ukazují jako nejlepší z hlediska použití v ultrazvukových zařízeních, jestliže se dají naředit správným množstvím vody, která slouží jako nosič. Nezpůsobují totiž problémy se senzory uvnitř zařízení, kvůli vysoké koncentraci nevodivého alkoholu.

 

 

Metoda funguje dobře jak u pravidelného servisu, tak i ve specifických případech, kdy je při zapnuté klimatizaci již velmi cítit nepříjemný zápach.

 

A cena ?!